Pohádková kovárnaPodzimní ohlédnutí za 10. sezónou

6.11.2020 23:12

Milí kamarádi, přátelé, návštěvníci Pohádkové kovárny! Když na jaře přiletěl drak a velkým mrakem zakryl sluníčko, nikdo z nás si nemyslel, že se tenhle drak jen tak nevzdá a zůstane tu s námi.

 

Rytíři a princové na celém světě hned začali zkoumat, která zbraň by tu nestvůru zničila. Zatím pilně pracují a vymýšlejí způsoby, jak draka zničit co nejdříve – možná, že jim s tím pomůže i Děd Vševěd nebo Hloupý Honza, kdo ví… Nejdůležitější je, aby ta potvora zmizela už nadobro a my mohli žít opět krásný život ve svých rodinách, s prarodiči a kamarády.

Na jaře jsme s vámi v kovárně nemohli oslavit Velikonoce, na které jsme se moc těšili. Těm, kteří k nám zavítali v létě, moc děkujeme, potěšili jste nejen pohádkové bytosti, ale také naše oslíky Aladina a Jasmínku, kterým je tu bez návštěvníků vždycky moc smutno. Protože se drak ještě nevzdal, ani podzimní prázdniny jsme nemohli prožít společně a neradi to píšeme, ale i tradiční adventní koncert Richarda Pachmana a Dity Hořínkové, plánovaný na 25. listopadu, se vzhledem k současné situaci neuskuteční.

Nyní chystáme chaloupku na Vánoce, abychom byli připraveni a (kdyby to situace dovolila) abychom vás u nás mohli o Adventu přivítat. Rádi bychom poslední adventní neděli uspořádali tradiční Živý Betlém, a tak sledujte naše webové stránky a sociální sítě (Facebook a Instagram), kde se dozvíte ty nejnovější zprávy o tom, jestli a kdy budeme v kovárně otevírat. Letos také obohatíme tradiční Vánoční kovárnu o novou jedinečnou výstavu krásných svátečních ilustrací akademického malíře Karla Franty, tak se opravdu všichni máme na co těšit.

 

A protože nám často píšete o možnost zakoupení dárkových vstupenek do kovárny nebo třeba o výrobky z naší výtvarné dílničky, připravili jsme pro vás malý e-shop, který najdete na adrese www.pohadkovykramek.cz . Kromě vstupenek za zvýhodněnou cenu si zde můžete zakoupit polotovary na tvoření, které znáte z naší Pohádkové dílny a kterými si můžete ukrátit dlouhé listopadové večery, a dále suvenýry, které můžete využít třeba jako dárky pod stromeček pro své blízké. Nákupem na tomto e-shopu přispějete Aladinovi a Jasmínce na mrkvičku a na seno.

 

Moc vám děkujeme za podporu v této nelehké době a slibujeme, že uděláme vše pro to, abychom se v pohádce společně brzy všichni potkali. Kdyby to nevyšlo na Vánoce, tak určitě příští rok, kdy Pohádková kovárna bude slavit 10 let své existence.

Těšíme se na setkání v lepších časech! Myjte si ploutvičky, noste roušky a opatrujte se, ať vše brzy překonáme. A nebojte, tak jako v pohádkách, i v životě nakonec vždycky všechno dobře dopadne…

Vaši

 

Čerti, hastrmani, víly a ostatní pohádková havěť z Pohádkové kovárny

 

Zobrazeno 716x

 

VÁNOČNÍ KOVÁRNA - ZRUŠENO!

26.11.2021 21:16

Milí kamarádi,
doufali jsme, že vám toto již nikdy nebudeme muset psát, ale na základě zhoršující se epidemiologické situace u nás a nejnovějších nařízení vlády nemůžeme letošní Vánoce otevřít brány Pohádkové kovárny.

Ukládání hastrmánků k zimnímu spánku a Štrúdlování 18.9.2021 - reportáž

19.10.2021 13:39

V sobotu 18.9.2021 jsme již po desáté ukládali naše hastrmánky k zimnímu spánku.

Ukládání hastrmánků k zimnímu spánku a Štrúdlování 18.9.2021

28.8.2021 13:32

Všichni hastrmani a víly vás srdečně zvou na 10. ročník tradiční podzimní slavnosti v Pohádkové kovárně v Selibově!

Mimořádná opatření

19.6.2021 0:06

JAK JE TO U NÁS V SOUČASNÉ DOBĚ S MIMOŘÁDNÝMI OPATŘENÍMI?

Deset let v pohádce

31.5.2021 21:58

Datum 31. května je pro nás velmi speciální! Přesně před 10 lety, 31. května 2011, totiž naše Pohádková kovárna přivítala své úplně první návštěvníky!!!
design & code © Roman Novotný          tvorba webu © Martin Žaloudek          ilustrace © Ak. malíř Karel Franta

© Pohádková kovárna Selibov - všechna práva vyhrazena.