Pohádková kovárna

Pokud chcete dostávat pravidelné informace z pohádky, můžete nám napsat svůj e-mail:


Jak jsme slavili Velikonoce v Pohádkové kovárně

2.4.2013 20:40

Pohádková kovárna

O velikonočním víkendu přijelo i přes škaredé počasí do Pohádkové kovárny na tři sta návštěvníků.

Oslavili jsme společně Velikonoce, medvědice Máša napekla mazanec, jidáše i beránka, čerti vyzdobili chaloupku jarními kytičkami (topili pod kotlem tak hodně, že jim v tom teploučku i oseníčko vyrostlo) a hloupý Honza upletl tu nejkrásnější pomlázku.

Děti si v dílničce namalovaly vajíčka a všichni jsme se pobavili u Malovaných pohádek divadla tety Terezy. U dvanácti měsíčků jsme opékali buřtíky - i když nebylo chvilkami jisté, že opravdu vládne měsíc Březen...

Společně jsme také vyzdobili obří vajíčko před kovárnou a hádali, kdo se z něj vyklube! Tipovali jste ponejvíce draka, čerta, čápa, vodníčka, dinosaura a kuře. A protože se mláďátku, které to vajíčko obývá, ještě nechce v té zimě ven, čerti se rozhodli, že všechny vaše odpovědi jsou správné! Čerti jsou po tak dlouhém zimním nicnedělání jak utržení ze řetězu a losování se nemohli dočkat! Také proto není výherce jeden, ale pekelníci pořádně roztočili osudí a vylosovali každý den výherce hned tři!

Tady jsou jména těch, ke kterým poputuje pekelný balíček:

30.3. - Baruška Kunešová, Volyně; Marie Pánková, Strakonice; Alexandra Gubová, Bratislava

31.3. - Nikitka Fundová, Dobřichovice; Mikuláš Sloup, Písek; Václav Čtvrtek, Hustopeče n. B.

No a vy ostatní máte ještě také naději - až konečně paní Zima předá vládu Jaru, zasedne všech dvanách měsíčků a vylosují 12 ze všech návštěvníků Pohádkové kovárny. A kdyby jste byli zvědaví tak jako my, kdo se z toho našeho obřího květinkového vajíčka skutečně vyklube, přijeďte se k nám do kovárny v létě podívat. Otevřeno máme od 1. května a moc se na vás kamarádíčkové těšíme!

Fotografie z velikonočního víkendu najdete ve FOTOGALERII.

Zobrazeno 2667x

 

Čertovské posvícení 2019

11.8.2019 19:55

Všichni čerti si dají sraz v neděli 18. srpna 2019 v Pohádkové kovárně v Selibově u Písku. A našich čertů se nikdo bát nemusí, jsou všichni hodní, protože jsou pohádkoví…

Dračí slavnosti 2019

10.7.2019 21:54

V pátek 19. července 2019 od 17 hodin oslavíme v Pohádkové kovárně v Selibově u Protivína opět velký dračí svátek, tentokrát trochu netradičně v podvečer...

Zahájení 9. letní sezóny

pk
27.6.2019 7:38

Pokud chcete prožít pohádkové prázdniny, přijeďte se podívat do Pohádkové kovárny!

Velikonoce v kovárně 2019

27.3.2019 18:39

Jestli jste zvědaví, jak to o Velikonocích vypadalo ve vesnickém stavení, jaká vajíčka si malují čerti a hastrmani, proč odlétají o Velikonocích zvony do Říma a jak se zdobí perníčky, přijďte se i Vy podívat o velikonoční sobotu nebo neděli do Pohádkové kovárny v Selibově.

Jarní víkendové tvoření

11.2.2019 20:32

Většina obyvatel Pohádkové kovárny spí ještě zimním spánkem a probudí se až první dubnový víkend. Pracovité víly z POHÁDKOVÉ DÍLNY se ale rozhodly, že v březnu pro šikovné maminky, babičky, děti (nebo klidně i tatínky) uspořádají jarní tvoření!
design & code © Roman Novotný          tvorba webu © Martin Žaloudek          ilustrace © Ak. malíř Karel Franta

© Pohádková kovárna Selibov - všechna práva vyhrazena.