Pohádková kovárnaČertovské posvícení a Štrůdlování 19.9.2015

15.9.2015 20:56

PK

Čerti, hastrmani a ostatní pohádková havěť vás srdečně zvou na již tradiční oblíbené akce, které se budou konat v jediný den - Čertovské posvícení, Ukladání hastrmánků k zimnímu spánku a Štrůdlování!

Všichni čerti a hastrmánci si dají sraz v sobotu 19. srpna 2015 od 14 hodin před Pohádkovou kovárnou v Selibově. A našich čertů se bát nemusíte, jsou všichni hodní, protože jsou pohádkoví. Naše hastrmánky nám dokonce pomohou uložit k zimnímu spánku a na dobrou noc jim zazpíváme hezkou ukolébavku.

 

Divadlo ,,M“ zahraje pohádku ,,O mlsných čertech“, otevřeme novou stálou výstavu díla ak. malíře Karla Franty a návštěvníci si budou moci zasoutěžit v ryze čertovských dovednostech.

 

Čerti si již začali čistit kožich i kopýtka a hastrmani leštit rybičkám šupinky, protože je čeká velká sláva - v tento den zasedne vodnický sněm, který bude volit hastrmánka roku. Ale odměny dostanou úplně všichni malí i velcí, kteří přijdou ve vodnickém nebo čertovském převleku.

 

No a dospěláci si budou tradičně moci zasoutěžit o nejlepší jablíčkovou mňamku! Jestli něčí babička, maminka, teta nebo i tatínek umí péct ten nejdobřejší štrůdl, stačí, když upečou o jeden víc a donesou ho k nám do kovárny do 14.30 hodin. Odborná porota v čele s baletním mistrem Vlastimilem Harapesem vybere vítěze, na kterého čeká hlavní cena.

 

A kdo jiný by měl zahrát k poslechu (a třeba i k tanci) než naše oblíbená country kapela ŽÍZNIVÍ DUBÁCI! (ale nebojte, zas tak žízniví nejsou, rybníček nám nevypijí...)

 

Tak se na vás všechny moooc těšíme!!!

 

Zobrazeno 4369x

 
 

Vánoční Pohádková kovárna

26.10.2023 16:04

Chtěli byste vědět, jaký stromeček si zdobí čerti, co mají hastrmani na stole při štědrovečerní večeři a jak se slavily Vánoce třeba v minulém století? Navštivte pohádkový svět Vánoc se spoustou ozdobených živých stromečků v Pohádkové kovárně v Selibově u Písku.

Ukládání hastrmánků a Štrúdlování letos nebude

18.9.2023 12:32

Moc nás to mrzí, ale v letošním roce z technických důvodů neuskutečníme tradiční podzimní slavnost UKLÁDÁNÍ HASTRMÁNKŮ K ZIMNÍMU SPÁNKU A ŠTRÚDLOVÁNÍ.

Nadační fond Tesco

9.7.2023 15:33

S radostí vám oznamujeme, že naše Pohádková kovárna se dostala mezi 3 vybrané projekty v programu Vy rozhodujete, my pomáháme od Nadace Tesco Česko. V případě, že v období od 10. července do 6. srpna nakoupíte v supermarketu Tesco Písek, obdržíte u pokladny žeton, který vám umožní podpořit projekt, který vás nejvíc oslovil.

PRACOVNÍ NABÍDKA PRO ROK 2023

12.3.2023 17:14

Hledáme nové pohádkové bytosti do týmu!

Velikonoce v kovárně 2023

27.2.2023 11:29

Jestli jste zvědaví, jak to o Velikonocích vypadalo ve vesnickém stavení, jaká vajíčka si malují čerti a hastrmani, proč odlétají o Velikonocích zvony do Říma a jak se zdobí perníčky, přijďte se i Vy podívat o velikonoční sobotu nebo neděli do Pohádkové kovárny v Selibově.
design & code © Roman Novotný          tvorba webu © Martin Žaloudek          ilustrace © Ak. malíř Karel Franta

© Pohádková kovárna Selibov - všechna práva vyhrazena.