Pohádková kovárnaČertovské posvícení a Štrůdlování 19.9.2015

15.9.2015 20:56

PK

Čerti, hastrmani a ostatní pohádková havěť vás srdečně zvou na již tradiční oblíbené akce, které se budou konat v jediný den - Čertovské posvícení, Ukladání hastrmánků k zimnímu spánku a Štrůdlování!

Všichni čerti a hastrmánci si dají sraz v sobotu 19. srpna 2015 od 14 hodin před Pohádkovou kovárnou v Selibově. A našich čertů se bát nemusíte, jsou všichni hodní, protože jsou pohádkoví. Naše hastrmánky nám dokonce pomohou uložit k zimnímu spánku a na dobrou noc jim zazpíváme hezkou ukolébavku.

 

Divadlo ,,M“ zahraje pohádku ,,O mlsných čertech“, otevřeme novou stálou výstavu díla ak. malíře Karla Franty a návštěvníci si budou moci zasoutěžit v ryze čertovských dovednostech.

 

Čerti si již začali čistit kožich i kopýtka a hastrmani leštit rybičkám šupinky, protože je čeká velká sláva - v tento den zasedne vodnický sněm, který bude volit hastrmánka roku. Ale odměny dostanou úplně všichni malí i velcí, kteří přijdou ve vodnickém nebo čertovském převleku.

 

No a dospěláci si budou tradičně moci zasoutěžit o nejlepší jablíčkovou mňamku! Jestli něčí babička, maminka, teta nebo i tatínek umí péct ten nejdobřejší štrůdl, stačí, když upečou o jeden víc a donesou ho k nám do kovárny do 14.30 hodin. Odborná porota v čele s baletním mistrem Vlastimilem Harapesem vybere vítěze, na kterého čeká hlavní cena.

 

A kdo jiný by měl zahrát k poslechu (a třeba i k tanci) než naše oblíbená country kapela ŽÍZNIVÍ DUBÁCI! (ale nebojte, zas tak žízniví nejsou, rybníček nám nevypijí...)

 

Tak se na vás všechny moooc těšíme!!!

 

Zobrazeno 4129x

 
 

PRACOVNÍ NABÍDKA PRO ROK 2023

12.3.2023 17:14

Hledáme nové pohádkové bytosti do týmu!

Velikonoce v kovárně 2023

27.2.2023 11:29

Jestli jste zvědaví, jak to o Velikonocích vypadalo ve vesnickém stavení, jaká vajíčka si malují čerti a hastrmani, proč odlétají o Velikonocích zvony do Říma a jak se zdobí perníčky, přijďte se i Vy podívat o velikonoční sobotu nebo neděli do Pohádkové kovárny v Selibově.

PF 2023

1.1.2023 19:28

Pohádkově krásné Vánoce a z pekla štěstí v novém roce Vám ze srdce a s láskou přejí čerti, hastrmani, víly a ostatní pohádková havěť z kovárny!

Vánoční kovárna bude!

4.11.2022 22:10

Hastrmánci, čerti i ostatní pohádkové bytosti se již moc těší na Vánoce. Uklízejí světničky a medvědice Máša jim peče to nejlepší vánoční cukroví. A že nevíte, jaký stromeček si zdobí čerti, co mají hastrmani na stole při štědrovečerní večeři a jak se slavily Vánoce třeba v minulém století? Navštivte pohádkový svět Vánoc se spoustou ozdobených živých stromečků v Pohádkové kovárně v Selibově u Písku.

Ukládání hastrmánků k zimnímu spánku a Štrúdlování 17.9.2022

3.9.2022 15:14

11. ročník tradiční podzimní slavnosti v Pohádkové kovárně v Selibově s pohádkovým režisérem Zdeňkem Troškou a Miss České republiky Kateřinou Stočesovou.
design & code © Roman Novotný          tvorba webu © Martin Žaloudek          ilustrace © Ak. malíř Karel Franta

© Pohádková kovárna Selibov - všechna práva vyhrazena.