Pohádková kovárnaPodzimní ohlédnutí za 10. sezónou

6.11.2020 23:12

Milí kamarádi, přátelé, návštěvníci Pohádkové kovárny! Když na jaře přiletěl drak a velkým mrakem zakryl sluníčko, nikdo z nás si nemyslel, že se tenhle drak jen tak nevzdá a zůstane tu s námi.

 

Rytíři a princové na celém světě hned začali zkoumat, která zbraň by tu nestvůru zničila. Zatím pilně pracují a vymýšlejí způsoby, jak draka zničit co nejdříve – možná, že jim s tím pomůže i Děd Vševěd nebo Hloupý Honza, kdo ví… Nejdůležitější je, aby ta potvora zmizela už nadobro a my mohli žít opět krásný život ve svých rodinách, s prarodiči a kamarády.

Na jaře jsme s vámi v kovárně nemohli oslavit Velikonoce, na které jsme se moc těšili. Těm, kteří k nám zavítali v létě, moc děkujeme, potěšili jste nejen pohádkové bytosti, ale také naše oslíky Aladina a Jasmínku, kterým je tu bez návštěvníků vždycky moc smutno. Protože se drak ještě nevzdal, ani podzimní prázdniny jsme nemohli prožít společně a neradi to píšeme, ale i tradiční adventní koncert Richarda Pachmana a Dity Hořínkové, plánovaný na 25. listopadu, se vzhledem k současné situaci neuskuteční.

Nyní chystáme chaloupku na Vánoce, abychom byli připraveni a (kdyby to situace dovolila) abychom vás u nás mohli o Adventu přivítat. Rádi bychom poslední adventní neděli uspořádali tradiční Živý Betlém, a tak sledujte naše webové stránky a sociální sítě (Facebook a Instagram), kde se dozvíte ty nejnovější zprávy o tom, jestli a kdy budeme v kovárně otevírat. Letos také obohatíme tradiční Vánoční kovárnu o novou jedinečnou výstavu krásných svátečních ilustrací akademického malíře Karla Franty, tak se opravdu všichni máme na co těšit.

 

A protože nám často píšete o možnost zakoupení dárkových vstupenek do kovárny nebo třeba o výrobky z naší výtvarné dílničky, připravili jsme pro vás malý e-shop, který najdete na adrese www.pohadkovykramek.cz . Kromě vstupenek za zvýhodněnou cenu si zde můžete zakoupit polotovary na tvoření, které znáte z naší Pohádkové dílny a kterými si můžete ukrátit dlouhé listopadové večery, a dále suvenýry, které můžete využít třeba jako dárky pod stromeček pro své blízké. Nákupem na tomto e-shopu přispějete Aladinovi a Jasmínce na mrkvičku a na seno.

 

Moc vám děkujeme za podporu v této nelehké době a slibujeme, že uděláme vše pro to, abychom se v pohádce společně brzy všichni potkali. Kdyby to nevyšlo na Vánoce, tak určitě příští rok, kdy Pohádková kovárna bude slavit 10 let své existence.

Těšíme se na setkání v lepších časech! Myjte si ploutvičky, noste roušky a opatrujte se, ať vše brzy překonáme. A nebojte, tak jako v pohádkách, i v životě nakonec vždycky všechno dobře dopadne…

Vaši

 

Čerti, hastrmani, víly a ostatní pohádková havěť z Pohádkové kovárny

 

Zobrazeno 1229x

 

PRACOVNÍ NABÍDKA PRO ROK 2023

12.3.2023 17:14

Hledáme nové pohádkové bytosti do týmu!

Velikonoce v kovárně 2023

27.2.2023 11:29

Jestli jste zvědaví, jak to o Velikonocích vypadalo ve vesnickém stavení, jaká vajíčka si malují čerti a hastrmani, proč odlétají o Velikonocích zvony do Říma a jak se zdobí perníčky, přijďte se i Vy podívat o velikonoční sobotu nebo neděli do Pohádkové kovárny v Selibově.

PF 2023

1.1.2023 19:28

Pohádkově krásné Vánoce a z pekla štěstí v novém roce Vám ze srdce a s láskou přejí čerti, hastrmani, víly a ostatní pohádková havěť z kovárny!

Vánoční kovárna bude!

4.11.2022 22:10

Hastrmánci, čerti i ostatní pohádkové bytosti se již moc těší na Vánoce. Uklízejí světničky a medvědice Máša jim peče to nejlepší vánoční cukroví. A že nevíte, jaký stromeček si zdobí čerti, co mají hastrmani na stole při štědrovečerní večeři a jak se slavily Vánoce třeba v minulém století? Navštivte pohádkový svět Vánoc se spoustou ozdobených živých stromečků v Pohádkové kovárně v Selibově u Písku.

Ukládání hastrmánků k zimnímu spánku a Štrúdlování 17.9.2022

3.9.2022 15:14

11. ročník tradiční podzimní slavnosti v Pohádkové kovárně v Selibově s pohádkovým režisérem Zdeňkem Troškou a Miss České republiky Kateřinou Stočesovou.
design & code © Roman Novotný          tvorba webu © Martin Žaloudek          ilustrace © Ak. malíř Karel Franta

© Pohádková kovárna Selibov - všechna práva vyhrazena.