Pohádková kovárnaUkládání hastrmanů k zimnímu spánku a Štrůdlování

13.9.2012 11:47

Pohádková kovárna

V sobotu 29. září od 14 hodin se na vás budou těšit kamarádi z Pohádkové kovárny v Selibově. Tentokrát budeme ukládat naše hastrmánky k zimnímu spánku a na dobrou noc jim zahrajeme hezkou hastrmanskou pohádku. Určitě se bude líbit i vám.

Čerti si již začali čistit kožich i kopýtka a hastrmani leštit rybičkám šupinky, protože je čeká velká sláva - v tento den u nás přivítáme autora těch nejkrásnějších pohádkových ilustrací, pana Karla Frantu, a společně pokřtíme novou knihu Vladimíra Hulpacha Pohádkové vandrování s ilustracemi právě pana Franty.

Zasedne i vodnický sněm, který bude volit nejmilejšího a nejšikovnějšího hastrmana a hastrmanku roku. Ale odměny dostanou všichni, kteří přijdou v pohádkovém převleku, úplně nejlépe ve vodnickém...

No a dospěláci si budou moci zasoutěžit o nejlepší jablíčkovou mňamku! Jestli vaše babička, maminka, teta nebo i tatínek umí péct ten nejdobřejší štrůdl, upečte o jeden víc a doneste ho k nám do kovárny. Odborná porota s předsedou Vlastou Harapesem vybere vítěze, na kterého čeká hlavní cena, možná v podobě věnce buřtů, čertovského pohlazení nebo třeba tance s baletním mistrem?! Kdo ví, v pohádce se dějí věci...

Tak se na vás moooc těšíme a přibalte si k dobré náladě raději i pláštěnku, to kdyby hastrmani přivezli na kočáře té vody víc...

 


 

PROGRAM:

14.00 Hastrmanská pohádka

Příjezd hastrmanů ze sousedního rybníka

Zasedání hastrmanského sněmu

Křest knihy Pohádkové vandrování

 

15.30 Štrůdlování - soutěž

(Pro účast v soutěži je nutné odevzdat 1 štrůdl k registraci do 15 hodin)

 

A kdo jiný by měl zahrát hastrmanům i vám k poslechu (a třeba i k tanci) než ŽÍZNIVÍ DUBÁCI!!! (ale nebojte, zas tak žízniví nejsou, rybníček nám nevypijí...)

 

Tuto akci podpořil JČK a ČEZ.

 

Zobrazeno 5309x

 

PRACOVNÍ NABÍDKA PRO ROK 2023

12.3.2023 17:14

Hledáme nové pohádkové bytosti do týmu!

Velikonoce v kovárně 2023

27.2.2023 11:29

Jestli jste zvědaví, jak to o Velikonocích vypadalo ve vesnickém stavení, jaká vajíčka si malují čerti a hastrmani, proč odlétají o Velikonocích zvony do Říma a jak se zdobí perníčky, přijďte se i Vy podívat o velikonoční sobotu nebo neděli do Pohádkové kovárny v Selibově.

PF 2023

1.1.2023 19:28

Pohádkově krásné Vánoce a z pekla štěstí v novém roce Vám ze srdce a s láskou přejí čerti, hastrmani, víly a ostatní pohádková havěť z kovárny!

Vánoční kovárna bude!

4.11.2022 22:10

Hastrmánci, čerti i ostatní pohádkové bytosti se již moc těší na Vánoce. Uklízejí světničky a medvědice Máša jim peče to nejlepší vánoční cukroví. A že nevíte, jaký stromeček si zdobí čerti, co mají hastrmani na stole při štědrovečerní večeři a jak se slavily Vánoce třeba v minulém století? Navštivte pohádkový svět Vánoc se spoustou ozdobených živých stromečků v Pohádkové kovárně v Selibově u Písku.

Ukládání hastrmánků k zimnímu spánku a Štrúdlování 17.9.2022

3.9.2022 15:14

11. ročník tradiční podzimní slavnosti v Pohádkové kovárně v Selibově s pohádkovým režisérem Zdeňkem Troškou a Miss České republiky Kateřinou Stočesovou.
design & code © Roman Novotný          tvorba webu © Martin Žaloudek          ilustrace © Ak. malíř Karel Franta

© Pohádková kovárna Selibov - všechna práva vyhrazena.