Pohádková kovárnaJak jsme slavili Velikonoce v Pohádkové kovárně

2.4.2013 20:40

Pohádková kovárna

O velikonočním víkendu přijelo i přes škaredé počasí do Pohádkové kovárny na tři sta návštěvníků.

Oslavili jsme společně Velikonoce, medvědice Máša napekla mazanec, jidáše i beránka, čerti vyzdobili chaloupku jarními kytičkami (topili pod kotlem tak hodně, že jim v tom teploučku i oseníčko vyrostlo) a hloupý Honza upletl tu nejkrásnější pomlázku.

Děti si v dílničce namalovaly vajíčka a všichni jsme se pobavili u Malovaných pohádek divadla tety Terezy. U dvanácti měsíčků jsme opékali buřtíky - i když nebylo chvilkami jisté, že opravdu vládne měsíc Březen...

Společně jsme také vyzdobili obří vajíčko před kovárnou a hádali, kdo se z něj vyklube! Tipovali jste ponejvíce draka, čerta, čápa, vodníčka, dinosaura a kuře. A protože se mláďátku, které to vajíčko obývá, ještě nechce v té zimě ven, čerti se rozhodli, že všechny vaše odpovědi jsou správné! Čerti jsou po tak dlouhém zimním nicnedělání jak utržení ze řetězu a losování se nemohli dočkat! Také proto není výherce jeden, ale pekelníci pořádně roztočili osudí a vylosovali každý den výherce hned tři!

Tady jsou jména těch, ke kterým poputuje pekelný balíček:

30.3. - Baruška Kunešová, Volyně; Marie Pánková, Strakonice; Alexandra Gubová, Bratislava

31.3. - Nikitka Fundová, Dobřichovice; Mikuláš Sloup, Písek; Václav Čtvrtek, Hustopeče n. B.

No a vy ostatní máte ještě také naději - až konečně paní Zima předá vládu Jaru, zasedne všech dvanách měsíčků a vylosují 12 ze všech návštěvníků Pohádkové kovárny. A kdyby jste byli zvědaví tak jako my, kdo se z toho našeho obřího květinkového vajíčka skutečně vyklube, přijeďte se k nám do kovárny v létě podívat. Otevřeno máme od 1. května a moc se na vás kamarádíčkové těšíme!

Fotografie z velikonočního víkendu najdete ve FOTOGALERII.

Zobrazeno 3838x

 

PRACOVNÍ NABÍDKA PRO ROK 2023

12.3.2023 17:14

Hledáme nové pohádkové bytosti do týmu!

Velikonoce v kovárně 2023

27.2.2023 11:29

Jestli jste zvědaví, jak to o Velikonocích vypadalo ve vesnickém stavení, jaká vajíčka si malují čerti a hastrmani, proč odlétají o Velikonocích zvony do Říma a jak se zdobí perníčky, přijďte se i Vy podívat o velikonoční sobotu nebo neděli do Pohádkové kovárny v Selibově.

PF 2023

1.1.2023 19:28

Pohádkově krásné Vánoce a z pekla štěstí v novém roce Vám ze srdce a s láskou přejí čerti, hastrmani, víly a ostatní pohádková havěť z kovárny!

Vánoční kovárna bude!

4.11.2022 22:10

Hastrmánci, čerti i ostatní pohádkové bytosti se již moc těší na Vánoce. Uklízejí světničky a medvědice Máša jim peče to nejlepší vánoční cukroví. A že nevíte, jaký stromeček si zdobí čerti, co mají hastrmani na stole při štědrovečerní večeři a jak se slavily Vánoce třeba v minulém století? Navštivte pohádkový svět Vánoc se spoustou ozdobených živých stromečků v Pohádkové kovárně v Selibově u Písku.

Ukládání hastrmánků k zimnímu spánku a Štrúdlování 17.9.2022

3.9.2022 15:14

11. ročník tradiční podzimní slavnosti v Pohádkové kovárně v Selibově s pohádkovým režisérem Zdeňkem Troškou a Miss České republiky Kateřinou Stočesovou.
design & code © Roman Novotný          tvorba webu © Martin Žaloudek          ilustrace © Ak. malíř Karel Franta

© Pohádková kovárna Selibov - všechna práva vyhrazena.